Kontaktujte nás

Pokud máte dotaz nebo si chcete objednat některý z produktů, neváhejte nás kontaktovat.

obchod@hasmodern.com+420 607 828 396WhatsAppTelegram

Prodejna

Přijďte si na vlastní oči prohlédnout naše zboží do showroomu v krásném prostředí Vinohradské tržnice

Podívejte se, kde přesně nás v budově najdete

HasModern
Vinohradská tržnice
Vinohradská 50
120 00, Praha 2

Kudy k nám

Nejlíp se k nám dostanete tramvají 11 a 13, zastávka Vinohradská tržnice.

Otevírací doba

Po-Pá
So
Ne
10:00-18:00
Zavřeno

Zavřeno

Pokud si chcete sjednat schůzku mimo naši otevírací dobu, tak nás kontaktujte.

Fakturační údaje

HasModern s.r.o
Spálená 76/14
110 00 Praha 1

IČ: 09832513
DIČ: CZ09832513

O nás


Společnost HasModern prezentuje osobitý výběr nábytkového designu první poloviny 20.století. Hlavní těžiště zájmu jsou 20. a 30. léta minulého století a to zejména Československá produkce a produkce sousedních států. Vzdálenější esencí časově i místně je kolekce originálního nábytku z 50 let USA a současná produkce německého výrobce Müller Möbelfabrikation.

Naše nabídka zahrnuje restaurované nábytkové kusy, originály v původním stavu a tzv. „Nové originály“ – reprodukce dobového nábytku, svítidel a užitého umění z období kubismu, art deca, funkcionalismu a další.

HasModern spatřuje kouzlo v tradičním řemeslném zpracování a používání materiálů nejvyšší kvality. Díky široké dodavatelské základně je společnost HasModern schopna zajišťovat dodávky interiérových celků na zakázku. Spolupracujeme s řemeslníky, pro které znamená jejich práce smysl života a naše koncepty jsou pro ně výzvami. Jedním z aspektů naší činnosti je snaha o udržení zručných lidí u pracovních stolů, kde se každý den snaží pro naši klientelu tvořit unikátní kusy nábytku. Udržitelnost tradice a řemesel je nedílnou součástí naší živé kultury.

Restaurujeme vybrané původní kusy nábytku a svítidel s důrazem na detail a s citem pro materiál a tvar. V naší zakázkové produkci i restaurátorských dílnách pracujeme s nejkvalitnějšími materiály a využíváme naše dlouholeté zkušenosti. Tradičně využívanými materiály jsou kůže, samet, mohér a další.

Ve výrobě dominují dřevěné lakované povrchy, jak dýhované ,tak z masivní dřeva dubu, ořechu jasanu či jilmu. Současně se dřeviny ve výrobě prolínají s mosazí, niklem, chromem, mědí, porcelánem nebo sklem.

Na základě vkusu klienta vytváříme jedinečné zakázkové kusy nábytku i celková interiérová řešení.

To co si vysníte, my uskutečníme.

David Kmínek

Spoluzakladatel HasModern

Jako mé první zaměstnání se shodou okolností stala práce v jedné z prvních soukromých porevolučních galerií se současným uměním – Galerie Jiří Švestka. Skrze tuto životní zkušenost v uměleckém a kulturním prostředí jsem si vypěstoval vztah a potřebu být nablízku lidské kreativitě a tvorbě. Postupně se pozorování a pokusy o pochopení výtvarného umění staly potřebou.

Další profesní část mého životního příběhu se odehrávala v galerii Nová Síň a Behémót. Získal jsem zkušenost jak napsat granty na podporu realizace výstavních projektů, poznal produkční stránku problematiky a v neposlední řadě jsem měl možnost se osobně a velmi blízko poznat s výtvarnou uměleckou scénou. Osobní setkání s umělci pro mne bylo největším přínosem a inspirací k tomu, abych se ve vnímání jejich tvorby dostal hlouběji, blíže ke zdroji tvořivosti.

Shodou okolností byl vedle galerie Behémót první obchod Konsepti v Praze. Se zájmem jsem se vždy zamýšlel, proč průhledná plastová židle přitahuje více pozornosti návštěvníků než současná česká výtvarná tvorba. Doposud asi neznám přesnou odpověď, ale fakt, že design je pro širší publikum než výtvarné umění jsem přijal a považuji to za přirozené. Naopak jsem se stal hříčkou osudu aktivním na poli designu, ale ne současného, spíše, jak často říkáme, na pomezí starožitností a harampádí. K designu jsem se dostal přes roční působení v divadelním souboru divadla Bratří Formanů. Po ukončení spolupráce se souborem jsem byl oslovený jedním ze spolupracovníků bratří Formanů, abych se zapojil do velmi zajímavé činnosti firmy, která renovovala a také začala s výrobou replik nábytku z první poloviny 20. století.

Poprvé v životě jsem stál uprostřed nábytkové instalace a nevěděl vůbec na co hledím. Jednotlivé kusy nábytku mne přitahovaly do té míry, že jsem se chtěl dozvědět vše o jejich původu, výrobě a možnostech, jak s nimi pracovat v současné době. Jak je implementovat do současného pojetí interiéru. V nábytkovém odvětví se aktivně pohybuji již 20 let. Když vidíte ožít restaurovaný kus, je to opravdu osvěžující pocit a motivace pro další práci. Stále nás baví využívat unikátního českého prostředí, kde se i dnes ještě dá individuálně vyrábět téměř vše. To není standardní situace nikde jinde ve světě. Češi by si toho měli být vědomi a měli bychom řemeslo v naší zemi střežit jako národní poklad.  O to se snažíme i v HasModern, udržet lidskou tvořivost, radost a kreativitu.